Zimní výšlap na Pajndl

Dnes vám dáme tip na výlet, kam se můžete vydat s dětmi i v zimě a ještě si u toho užijete kopec srandy.

V tomto článku se dozvíte, kudy se k rozhledně nejlépe vydat, co si s sebou rozhodně nesmíte zapomenout, a kde se po náročném výstupu občerstvit.

Rozhlednu Pajndl najdete na Tisovském vrchu nedaleko Nejdku. Tato kamenná rozhledna z roku 1897 se tyčí do výšky 24 metrů a na její vyhlídkový ochoz se dostanete po 111 žulových schodech. Z rozhledny se nabízí kruhový výhled na část Krušných hor, město Karlovy Vary, Doupovské hory, Slavkovský les a za příznivého počasí dohlédnete i na Šumavu. Velkou zajímavostí je, že je postavená na skále.

Asi nejlepší a nejkratší cesta vede z obce Tisová. Dostanete se sem buď autem nebo vlakem. Od železniční zastávky Nejdek-Tisová se musíte dostat k rozcestníku Nad Tisovou a dát se doprava. Dále pokračujte zhruba 600 metrů po rovince a poté se dejte vlevo do kopce, žlutá vás zavede až k rozhledně. Boby a saně nechte pod kopcem, cesta je na ně úzká.

Tato trasa je dlouhá zhruba 4 kilometry, záleží, kudy se budete k nádraží vracet zpět. Zpátky můžete jít pořád z kopce, k nádraží dojdete z druhé strany.

Máme pro vás ale vychytávku. Vezměte si s dětmi s sebou igelitku a cestou z rozhledny sjeďte kopec po zadku.

Po úspěšném sestupu nebo spíše sjezdu pak můžete výlet zakončit v Restauraci Kukačka vedle nádraží v Tisové nebo v Restauraci Anna na náměstí v Nejdku –  doporučujeme.

Výchozí bod: nádraží Nejdek-Tisová

Vzdálenost: cca 4 km dohromady

Občerstvení: Restaurace Kukačka Restaurace Anna

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *