Z Vejprt do Nového Zvolání

První vycházka v režii Krušné hory s dětmi vyšla na jedničku. Celkem se sešli 4 dospělí, 3 děti od 5-8 let a jeden pes.

Všechny nás v pátek překvapilo prudké ochlazení a lehký sníh. Zatímco minulý víkend jsme šlapali po horách v tričku, dnes mrzlo až praštilo.

Ti dobře připravení, si na nic nestěžovali, ti další si museli koupit rukavice (ano, i já) ve smíšeném zboží ještě ve Vejprtech.

Začali jsme na náměstí, okoukli vánoční strom a odtud se vydali po zelené směr Nové Zvolání.

Prošli jsme ulicí Nerudova, na jejímž konci jsme se zastavili na retro hřišti.

Krušné hory s dětmi

Krušné hory s dětmi

Krušné hory s dětmi

U hřbitova jsme si dali svačinu, zapili ji čajem z termosky a konečně se vydali ven z města po cestě lemované jeřabinami.

Co nevidět jsme došli do Nového Zvolání, modlili jsme se, aby restaurace na křižovatce byla otevřená. Od místního jsme měli informaci, že o víkendu je otevřeno od 10 hodin. Jak jsme již před restaurací zjistili, bohužel jen v neděli. V sobotu se otevírá od šesti. Pštrosa emu se nám ale podařilo zahlédnout.

       

Co teď? Měli jsme ještě hodinu a půl čas. Počítali jsme s tím, že si v restauraci dáme horký nápoj a ohřejeme se. Pomalu jsme se vydali na autobusovou zastávku. Po cestě jsme se ale shodli, že bude lepší, když zůstaneme nahoře ve vsi, kde na nás budou svítit ještě poslední paprsky sluníčka. Nakonec jsme zakotvili na dětském hřišti.

     

Cestou na autobusovou zastávku nám to pěkně klouzalo a všichni jsme se moc těšili na vyhřátý autobus.

I přes to všechno to byl krásný výlet, na který jen tak nezapomeneme.

Půjdete příště s námi i vy?

 

2 thoughts on “Z Vejprt do Nového Zvolání

  1. Děkujeme za inspiraci! 👍☺️ O víkendu se chystáme stejným směrem, jsme zvědavá, co potká nás. Tentokrát nám pozvání uniklo, ale příště se určitě přidáme! ☃️❄️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *