Z Nového Zvolání do Kovářské

V pátek 30.12.2022 se konala druhá vycházka s Krušné hory s dětmi, a to z Nového Zvolání do Kovářské. Vrátili jsme se na místo, kde jsme tehdy zakončili první vycházku. Tentokrát jsme se sešli v sestavě dva dospělí a tři děti. Ostatní adepty skolila nemoc, takže toto setkání považujeme za velký úspěch.

Počasí nám přálo

Do Nového Zvolání jsme přijeli autobusem v jednu hodinu. Potom, co jsme vyšli kopec od autobusové zastávky nahoru do vsi, jsme si museli udělat přestávku na občerstvení. Zastavili jsme se u kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova a dětem jsme řekli, ať si tento kostel dobře zapamatují. Později se k němu vrátíme.

Když se děti posilnily na cestu, pozdravili jsme ještě naši starou známou samici pštrosa emu a pokračovali dál.

Daleko jsme nedošli a skončili jsme na dětském hřišti ve vsi. Počasí nám přálo, a tak jsme toho využili. Když jsme šli první vycházku, tak mrzlo a teplota venku ukazovala -5.

Naším dalším cílem byla zastávka u vodojemu, který vypadá jako malý hrad. Ten jsme úspěšně dobyli, a protože nám po tom vyhládlo, museli jsme se znovu občerstvit v nedalekém přístřešku.

Po cestě jsme hráli různé hry, jako třeba kuřátka,  schovku nebo postřehovku. Děti se náramně bavily. Za nedlouho jsme došli k souboru skalek na vrchu Strážce a tam jsme strávili nejvíce času. Na rozdíl od letního období, je v zimě přístupnost na skalky jednodušší. Vysoká tráva mezi skalkami je řídká a splihlá, takže se člověk nemusí bát, kam šlape.

 

Tady jsme dětem připomněli kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova, protože kámen z tohoto místa byl použit na stavbu zmiňovaného kostela. Děti se pak daly do hledání zajímavých nerostů.

A jelikož se nám začalo stmívat, pádili jsme rychle směr Kovářská, kde jsme se ještě chtěli zastavit v hospodě U Seifrtů. V Kovářské jsme ale zastihli náš autobus, tak jsme do něj naskočili a nechali se odvézt domů.

Celkem jsme ušli 6 kilometrů. Chvilku jsme šli po zelené, ale u vodojemu jsme sešli na neznačenou asfaltku, která pak pokračovala rovně až do Kovářské. Trasa je to opravdu nenáročná a doporučujeme i menším dětem. Je celá sjízdná i kočárem, vyjma vrchu Strážce.

Pokud jsme vás inspirovali k výletu, budeme rádi, když nám napíšete, jak se vám líbil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *