Pozvánka na vycházku

Protože se první vycházka povedla a zimní počasí nás neodradilo, uspořádali jsme pro vás další vycházku. Zapište si do kalendáře datum 30.12.2022 a vyražte s námi.

Tentokrát se vrátíme do Nového Zvolání a odtud se vydáme po zelené turistické značce nebo souběžně jdoucí asfaltce až do Kovářské. Po cestě nemineme kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova, starou vodárnu, která vypadá jako malý hrad a pokud nebude moc sněhu, zastavíme se na vrchu Strážce. K těmto místům si také povíme pár zajímavostí. Trasa je opět nenáročná, když nepočítáme kopec od autobusové zastávky nahoru do vsi, a má zhruba 6 kilometrů.

Tuhle vycházku se zaměříme na ptáky. Povíme si, kteří ptáci u nás přezimují, jak je správně přikrmovat a jak je od sebe rozeznat. Vezměte si s sebou notýsek na poznámky. Zapíšeme si do něj ptáky, které jsme zahlédli a něco si do něj i nalepíme.

Dobrá zpráva je, že v cíli bude zaručeně otevřená restaurace, kde se budeme moci občerstvit. Po cestě tato možnost nebude, takže si s sebou nezapomeňte přibalit svačinu a hlavně čaj do termosky. Pokud bude na horách dostatek sněhu, můžete vzít menším dětem boby.

Zájemci z nížin se do Nového Zvolání mohou dopravit autobusem. Z Kadaně jede pravidelná linka ve 12:05 a z Klášterce ve 12:22. Z Vejprt ve 12:48.

Půjdete s námi?

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *